Muğla’nın Bodrum ilçesinde imzasını attığı pek çok gözde projeyle şehrin kimliğinin oluşturulmasında önemli bir konumda bulunan Kul Yapı İnşaat Ticaret A.Ş ülkenin birçok bölgesindede yaptığı seçkin ve saygın projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kul Yapı İnşaat A.Ş, söz konusu projelerinden bir tanesi olan 2015 yılının ikinci yarısında yapımına başladığı Çorum Bahçeşehir Koleji binasını geçtiğimiz günlerde düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerine teslim etti.

Çorum’da düzenlenen törene, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Okulları Samsun Bölge Koordinatörü Savaş Boyar, kampüste 54 derslik bulunduğunu belirterek öğrenci kapasitesinin ise bin 200 olduğunu söyledi. Kampüste gelecekte Türkiye’yi hem de dünyayı yönetecek liderlerin yetişeceğini dile getiren Boyar, “Kampüs Çorum’a hayırlı olsun” dedi.

Kul Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kul, inşasını üstlendikleri Çorum Bahçeşehir Koleji binasını söz verdikleri süre içerisinde noksansız bir şekilde teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Devlet eski Bakanlarından Burhan Kara ve çok sayıda davetlinin yer aldığı törende Eğitim Kurumlar Başkanı Enver Yücel tarafından Kul Yapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kul’a günün anısına birde plaket takdim edildi.

Yücel, Bahçeşehir Koleji inşaatının başlangıç aşamasından bugüne gelinen süreçte Kul Yapı yetkilileri ve çalışanlarının gösterdiği olağan üstü gayret ve profesyonel tutumlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kul Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kul, kendilerine verilen plaketin anlam ve önemine değinerek, “Projelerimizde, bizimle omuz omuza vererek iş gücümüzü oluşturan personelimizin nitelikli donanımının başarıya dönüştüğünün açık bir göstergesidir bu çalışma. Dolayısıyla tarafımıza layık görülen bu plaketi işçisinden mühendisine, emeği geçen tüm çalışanlarımız adına alıyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu plaketle bizleri onurlandıran İşadamı Sayın Selahattin Kaleli başta olmak üzere, tüm Bahçeşehir koleji mensubiyetlerine şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

Bahçeşehir Koleji serüvenine ilk olarak geçtiğimiz yıl Bodrum’da inşasını tamamlayarak teslim ettiklerini belirten Kul, ikincisini Çorum ilinde tamamladıklarını ve öte yandan Hatay ilinde yapımına devam edilen Bahçeşehir Kolejini önümüzdeki günlerde teslim edeceklerini sözlerine ekledi.